Tancuj so mnou

2019.


Foto


Video

Svieži, melodický a chytľavý rock. Takto charakterizujú prví poslucháči skladbu Tancuj so mnou, ktorá je prvým oficiálnym singlom Michalovčana Vlada Bučka.

Producentsky mu s pesničkou pomohol známy gitarista zo Serede Jimi Cimbala. „Hudbu a hlavný motív som si zložil sám. Jimi sa postaral o zaranžovanie a nahrávku skladby,“ prezradil Vlado.

Text napísal Michalovčan Ján Miľovčík, od ktorého majú texty napríklad Peter Cmorík či skupina Instinct. „Tancuj so mnou je o tom, ako chlapec dobíja dievča svojho srdca. A nakoniec sa mu to samozrejme podarí,“ priblížil text pesničky Vlado. Skladbou chce osloviť ľudí, ktorí majú radi melodickú rockovú hudbu.

Pesničku nahrávali koncom augusta v štúdiách Randal Group Production v Seredi. Zvukovú réžiu a postprodukciu skladby mali na starosti Jimi Cimbala a Zoli Tóth. Zatiaľ je zverejnená na Vladovom YouTube kanáli.

Video k pesničke vyrobil Imi Ferko, z Gitarového múzea v Sobranciach. „Chcel som najprv klip, od ktorého som potom upustil. Imiho som poprosil, či by mi ku skladbe nevyrobil lyric video. Veľmi milo ma prekvapil pekným videom,“ priblížil vznik videa Vlado. Za prvé tri dni malo viac ako 1000 zhliadnutí. O pesničku už prejavilo záujem niekoľko lokálnych rádií.

Vlado sa k hudobnej tvorbe vracia po viacročnej prestávke. Ešte na strednej škole pôsobil v michalovskej skupine TANDEM. Kapela sa v roku 1998 zúčastnila Košického zlatého pokladu. V tom čase mali na konte aj niekoľko vlastných singlov, ktoré hrávali lokálne rádiá. Neskôr odišiel do mediálnej oblasti. Hudobnej tvorbe sa venoval len sporadicky, keď nahral niekoľko demo nahrávok. Dodnes pôsobí ako televízny reportér a hudba je pre neho koníčkom.

Foto: Tomáš Topoľančin